Прийоми аферистів в дитячій стоматології, про які треба знати

Пора розібратися, хто намагається отримати свою вигоду, а хто цілком сумлінно призначає процедури.
Відвідування дитячого стоматолога — справа досить непроста і для батьків, і для маленького пацієнта. Все ще більше ускладнюється, коли доктор раптом каже, що ситуація з зубами дуже важка і дитині буде потрібно серйозне, тривале лікування. Батьки готові віддати все, що завгодно, щоб вилікувати малюка — і, на жаль, інколи цим користуються недобросовісні клініки.

Марина Колесніченко, стоматолог, головний лікар Beauty Line, допоможе відрізнити реальні діагнози і справжні проблеми від вивертів аферистів в дитячій стоматології.

Невірна діагностика
Починається все саме з неї: як раз після діагностики, результати якої батькам не показують, лікар зі стурбованим обличчям повідомляє, що дитині буде потрібно серйозне лікування.

Обман на етапі діагностики — один з найпоширеніших способів витягнути гроші з батьків: від потрясіння або шоку вони готові заплатити відразу ж. Ось чому найважливіше — не втрачати голову і ні в якому разі не погоджуватися відразу на все, що пропонує лікар.А що він може запропонувати? Найчастіше зустрічаються такі ситуації:

• стоматолог «знаходить» набагато серйознішу проблему, ніж та, з якою мама до нього звернулася — наприклад, запущений пульпіт замість карієсу,

• лікар «діагностує» у малюка взагалі неіснуючі в реальності проблеми — кісти, глибокий карієс, дефекти прикусу і т.д.,

• лікар після огляду одразу заявляє, що дитині слід пролікувати майже всі зуби — щонайменше 8-10 штук,

• лікар використовує шантаж — буквально говорить, що якщо негайно не почати масштабне лікування, дитина взагалі залишиться без зубів; природно, все це дуже дорого,

• але найстрашніше, коли нечесні лікарі лікують дитині здорові зуби — тільки заради отримання грошей від розгублених батьків!

Ось чому так важливо не впадати в паніку і не кидатися негайно все лікувати.

Найголовніша відмінність реальних діагнозів від вигаданих — наявність доказової бази.

Лікар завжди покаже батькам все результати досліджень — рентген-знімки, дані комп’ютерної томографії, зйомку з внутрішньоротової відеокамери. Потім доктор детально і зрозуміло пояснить, що знаходиться на знімках і чому він прийшов до того чи іншого діагнозу.

Таким лікарям має сенс довіритися. А ось якщо лікар розмахує страшними діагнозами після 2-3 хвилин візуального огляду, якщо він відмовляється аргументувати свою думку, якщо не проводить діагностичних досліджень, то найкраще відправитися до іншого фахівця.

Найсумніше — такі недобросовісні лікарі користуються панічним страхом багатьох мам перед будь-якими діагностичними дослідженнями, включаючи рентген. Але в хороших дитячих стоматологів використовують тільки сучасне обладнання, що не заподіює шкоди навіть самим маленьким пацієнтам. Не варто довіряти лікарю, який говорить, що «йому і так все видно, без рентгена» — найчастіше він просто хоче виманити у батьків побільше грошей.

Також чесний фахівець ніколи не буде підтримувати віру батьків на шкоду будь-діагностики.
Буває і так, що вже в ході лікування дійсно виявляється нова проблема. І в цьому випадку теж лікар завжди покаже мамі чи татові результати діагностики і пояснить, чому потрібні додаткові процедури.

Помилкові послуги

Але фокусами з діагностикою трюки не вичерпуються. Недобросовісні доктора користуються тим, що звичайні батьки, які не мають медичної освіти, слабо собі уявляють, що і як потрібно робити їх дитині.

Отже, ось що ще може статися в дитячій стоматології:

• дитини лікуватимуть звичайними матеріалами по вартості преміальних — наприклад, запропонують класичні металеві брекет-системи за ціною керамічних,

• нав’язують батькам зайві, абсолютно не потрібні процедури,

• пропонують лжеакціі — за фактом батькам і дитині доведеться виконати нереальні умови або витратити багато грошей на процедури, щоб отримати знижку: іноді лікування по акції обходиться дорожче, ніж без неї!

• включають в рахунок процедури, які дитина взагалі не проходив.

Справитися з останнім трюком допоможе ретельне вивчення рахунку і запис всіх послуг, які в клініці реально надавали своїй дитині. А ось в іншому — не обійтися без активного пошуку інформації та підготовки до візиту.

Уважно вивчіть сайти і прайси кількох клінік — чим більше, тим краще. Важливо розуміти: дорогі послуги може надавати тільки стоматологія преміум-класу, в якій працюють виключно з преміальними матеріалами, інноваційними інструментами і методиками.

Лікарі в таких клініках мають дипломами та сертифікатами міжнародного зразка, нерідко ведуть наукову роботу і публікуються в профільних виданнях.
У всіх інших випадках висока ціна на послуги просто не виправдана.

Щоб зорієнтуватися в цінах, наприклад, на звичайні брекети з кераміки, досить вивчити кілька сайтів — так ви побачите, яку ціну в середньому за них пропонують. А потім, вже на прийомі у лікаря, почувши вартість брекетів в його клініці, зуміє відразу зрозуміти, завищена ціна чи ні.

Що стосується акцій — на них можна погоджуватися, тільки якщо ви лікуєте вашого малюка в перевіреної клініці, якою довіряєте.

До речі, уважне вивчення цін допоможе батькам уберегти свою дитину від іншого виду афер — коли навпаки лікування пропонують по неправдоподібно заниженими цінами. Такі клініки потрібно уникати — в кінці кінців, ви ж не станете купувати новенький мерседес за ціною старого запорожця? У стоматології діє те ж правило — хороші матеріали та інструменти не можуть коштувати занадто дешево.

Недитячий лікар

Тут батьки самі ризикують потрапити в халепу: вони дійсно частенько призводять свою дитину до дорослого лікаря, вважаючи, що раз фахівець справляється з проблемами дорослих, то вже дитячі тим більше вирішить.

Цим користується ряд нечесних клінік: вони заявляють, що ведуть дитячий прийом, а в дійсності у їх лікарів взагалі немає ліцензії і підготовки для лікування дітей.

Насправді стоматологічне лікування дитячих зубів дуже серйозно відрізняється від лікування дорослих!
Наприклад, емаль у дітей набагато більш тендітна і м’яка, інфекції набагато швидше добираються до нерва, а дозування знеболюючого — зовсім інша, ніж для дорослого пацієнта. До того ж в роботі з малюками безліч психологічних нюансів: дітям ще важче, ніж їхнім батькам, дається лікування зубів, необхідність довго сидіти нерухомо, відкривши рот, і т.д.

Для лікування дітей у лікаря обов’язково повинна бути відповідна підготовка: на сайті клініки має бути зазначено, що стоматолог отримав освіту або пройшов перенавчання за профілем «дитяча стоматологія». В іншому випадку батьки можуть дорого заплатити за лікування — і в прямому, і в переносному сенсі, коли результат лікування у фахівця без належної підготовки доведеться переробляти. Дитина ж отримає подвійний стрес.

Неіснуючі послуги
Цей пункт дещо відрізняється від того, про що ми вже розповідали вище, коли батькам нав’язують лікування або обманюють з якістю матеріалів. Деякі клініки надходять ще цікавіше: вони перераховують на своєму сайті послуги, які взагалі не мають!

Найчастіше такий трюк провертають з седацией.
Седация — це лікування зубів уві сні. Така процедура нерідко необхідна батькам особливих дітей або дітей з панічним страхом перед стоматологом. Також седацию використовують при довгих і неприємні процедури.

Відповідно, мама, виявивши пункт «Лікування в умовах седації», відразу ж звертається в клініку. І лише прийшовши на прийом, вона виявляє, що ніякої седації в цій стоматології не роблять. Такий обман призводить до втрати часу, грошей, стресу для малюка і батьків.

Мотивація клінік проста: якщо вже батьки привезли дитину на прийом, то, швидше за все, не захочуть знову витрачати час на пошук нового лікаря, а тому можна трішечки і обдурити.

Для боротьби з такими липовими послугами потрібно звертати увагу на те, чи є у клініки ліцензія на лікування під седацией. А найкращий спосіб уникнути таких ситуацій — звертатися в перевірені стоматології, де вже лікуються діти ваших колег, друзів, родичів. Допоможуть в цьому і форуми з реальними відгуками мам і тат про дитячі клініках. Там ви зможете задати хвилюючі питання і отримати чесні відповіді без маркетингових прийомів.

Share:

Добавить комментарий

Color Skin

Nav Mode

Call Now Button